Burun Ameliyatı Sonrası Kanama Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Burun Ameliyatı Sonrası Kanama Belirtileri ve Tedavisi

Burun Ameliyatı Sonrası Kanama, konusunu anlatırken öncelikle hangi nedenlerden burun ameliyatı olunur, öncelikle bu konuya bir açıklık getirelim.

Burun Estetiği İçin Yapılan Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burnumuzun şeklinin görsellik açısından güzel görünmediğinden dolayı yapılan ameliyattır, burnumuzun görünümü doğuştan veya sonradan kaynaklanan nedenlerden dolayı kötü görünüyor ise bu durum ameliyat ile kemik dokusu kırılarak istenilen ölçü ve görünüme dönüştürülebiliyor. Bu ameliyat bir veya iki saat sürebilir. Burnunuzda bulunan kemik veya kemiksi dokuların yeniden biçimlendirilmesi ameliyat sonrası kanamaya neden olacaktır. Bu kanama tampon yardımı ile durdurulmuş olsa bile hafif pembe şekilde sızıntılar olabilir ama bu durum devamlı olur ise mutlaka doktorunuza bildiriniz.

Burun Tıkanıklığından Dolayı Yapılan Ameliyatlar

Bu ameliyat türü burun estetiği ameliyatı gibi keyfi olmayıp, hatta mutlak yapılması gereken ameliyatlardan birisidir. Çünkü bu tıkanıklık vücudumuzu olumsuz yönde etkiler. Uyku problemi çekmemize neden olur ve dinlenmemiş bedenle devamlı yorgun halde oluruz. Konuşurken ses tonumuzun kalınlaşmasına neden olur. Uyurken burnumuzdan sağlıklı nefes alamadığımız için uykuda aşırı derece horlamaya neden olur. Bu ameliyatı olmuş kişilerle konuşmuş iseniz, söyledikleri söz şudur; Sanki yeni doğmuş gibi ilk defa nefes alıyorum derler. Burunda tıkanıklık için yapılan ameliyat sonrası dikkat etmemiz gereken en önemli nedenlerden birisi kanama, kanama nasıl durdurulur. Ortası delik, ameliyatlı bölgeye yapışmayan, kaliteli bir plastikten üretilmiştir tampon yardımı ile kanama durdurulur. Ameliyat sonrası ağır hareketlerden kaçınmalı, doktorunuzun önerileri dışına çıkılmamalıdır. Genellikle çok basit gibi söylentilerle ameliyat masasına yatırıyorlar. Sonuçta bu da bir çeşit ameliyat kanaması göz ardı edilmemelidir. İlk birkaç gün hafif şekilde kanaması normal, hatta ameliyat sonrası ağızdan kusma yolu ile de kan gelebilir. Sonrasında tamponlarda çıkarılıp yaralar ıda iyileşince nefes almanın ne kadar güzel bir şey olduğunu anlayacaksınız. Burun estetiği ameliyatı biraz keyfi olduğu için tavsiye etmem, Ama tıkanıklığınız var ise bu ameliyattan hiç korkmayın derim. Sağlıklı nefes almanın keyfine varın. Allah sağlık ve sıhhat versin, inşaAllah.

Burun Ameliyatı Sonrası Kanama Yorumları

soru

ali

02 Aralık 2016 Cuma

benim burun kemiğinde eğrilik vardı 1 delik için girdim ameliyata ama doktor iki burun deliğine de müdahale etmiş.ameliyattan sonra ilk gün öyle çok kanama olduki herhalde iki ünite kan akmıştır.iki gün boyunca kanadı.üçüncü gün ve bugün yani dördüncü gün kalın pıhtı şeklinde akıntılar devam ediyor.çok sinir bir durum ama sonunda değecek inşallah

Cevap yaz
cevap

Semanur

07 Eylül 2018 Cuma

Yaşadığınız kanama durumu 1 yada 2 gün boyunca sürmesi normal bir durum ancak yaşadığınız sorun hala devam ediyorsa mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Aşırı derecede kanama meydana gelmesi ve kanamanın durmaması halinde mutlaka uzman bir doktora danışmalısınız. Bu durum her hastanın başına gelmeyen hassas bir konu. Doktorunuzun vereceği ilaçları düzenli olarak kullanmalısınız.

soru

Didem peksaygılı

22 Ocak 2018 Pazartesi

Esim ameliyat oldu burnundaki eti alindi ve kemigi duzeltildi fakat ameliyattan 3 gun sonra tamponlardan bitanesi burnun icinde hareket etmeye baslamis normalmi bu

Cevap yaz
cevap

Admin

18 Haziran 2024 Salı

Geçmiş olsun. Tamponların hareket etmesi bazen normal olabilir, özellikle ameliyat sonrası şişlik azaldıkça. Ancak, bu durum rahatsızlık veriyorsa veya başka belirtiler ortaya çıkarsa, doktorunuza danışmanız en iyisi olacaktır.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Cinsel İlişkiden Sonra Kanama Belirtileri ve Tedavisi

Cinsel İlişkiden Sonra Kanama Belirtileri ve Tedavisi

İlk İlişkide Kanama Nasıl Oluşur?

İlk İlişkide Kanama Nasıl Oluşur?

Menopoz Döneminde Kanama Nedenleri?

Menopoz Döneminde Kanama Nedenleri?

Spiralden Sonra Kanama Belirtileri ve Tedavisi

Spiralden Sonra Kanama Belirtileri ve Tedavisi

İki Adet Arası Kanama Nedenleri

İki Adet Arası Kanama Nedenleri

Güncel

Dudak Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Dudak Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Adet Kanaması Kaç Gün Sürer?

Adet Kanaması Kaç Gün Sürer?

Güncel

İlk Gece Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

İlk Gece Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6