Diş Kanamasına Ne İyi Gelir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Diş Kanamasına Ne İyi Gelir?

Diş kanamasına ne iyi gelir: Dişkanamaları diş eti iltihaplanmalarının göstergesidir. Bu durumda kanayan diş etleri şişmelere ve ağrılara neden olabilir. Diş eti kanamaları ağız ülserinden kaynaklı ortaya çıkan belirtilerinden birisi de olabilir. Diş kanamaları yanlış ve düzensiz beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak, ağız temizliğini güzel yapılmaması ve sindirim güçlüğüne bağlı olarak gelişebilir. Diş kanaması şikâyetlerinden kurtulmanız için birçok doğal yöntemler bulunmaktadır. Eğer aşırı derecede tahribat ve kanama şikâyetleriniz varsa hemen Uzman bir doktora danışarak yardım isteyebilirsiniz.

Diş Eti Kanamasına Ne İyi Gelir Doğal Yöntemler Nelerdir?
 • Dişlerinizi fırçaladıktan sonra limon suyu içmeyi alışkanlık haline getiriniz. Limon suyu diş eti kanamalarını ve oluşan şişlikleri iyileştirmede yardımcı olur.
 • Dişinizi fırçalarken fırçanıza çok az karbonat ekleyin. Karbonat ağız ülseri hastalığına yakalanma oranınızı ciddi oranda düşürür ve diş eti kanamalarına iyi gelir.
 • Her öğünden sonra diş ipi kullanın.
 • Ilık suda biraz tuz karıştırın ve ağzınızı bu su ile çalkalayın. Diş eti kanamalarınızın azaldığını göreceksiniz.
 • Nane aromalı gargaraları kullanın, bu hem sizin nefesimizi açarak ferahlık verir hem de diş kanamasına iyi gelir.
 • Karbonat diş etlerinizin kanamasını ve iltihaplanmasını önlemek için oldukça etkili bir çözümdür. Bir miktar su ve karbonatı karıştırıp parmağınız ile diş etlerinize sürün. Ardından dişlerinizi normal şekilde fırçalayıp gargara yapın.
 • Bu basit ve etkili tedavi aslında pek çok kişinin yapmayı unuttuğu bir şey, diş etlerinizi de fırçalamanız ve onlara masaj yapmanızdır. Bu yapılan masaj sayesinde diş şişmelerinizi önleyerek ve dişlerinizi rahatlatırsınız. Eczanelerde ve büyük mağazalarda diş etine masaj yapmaya uygun diş fırçaları bulunmaktadır. Bunu her gün, her dişinizi fırçaladığınızda yapmalısınız.
 • Diş kanamasına ne iyi gelir diyenler için mucize bir çare daha. Hem diş eti kanaması hem de sallanan dişler için uygulayabileceğiniz su ve peroksit ile bir karışım hazırlamanızdır. Bu tarif için hidrojen peroksit yani oksijenli su kullanmalısınız. Bu karışım ile ağzınızı 30 saniye çalkalayın. Karışımı yutmamaya dikkat edin çünkü bu sağlığınız için zararlı olabilir. Haftada üç defa bu gargarayı uygulamanızı öneriyoruz.

Diş Kanamasına Ne İyi Gelir Yorumları

soru

Benay

04 Eylül 2018 Salı

İyi günler benim çocuğumun diş eti çok çabuk kanıyor. Sert bir yiyecek yediği zaman bile korkuyoruz. Düzenli olarak diş fırçalamasına rağmen sürekli kanıyor ne yapacağımı bilmiyorum. Acaba karbonatlı tuzlu su gargarasını çocuğum içinde yapsam uygun olur mu?Lütfen bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Cevap yaz
cevap

Berfin Su

10 Eylül 2018 Pazartesi

Merhaba Karbonat diş etlerinizin kanamasını ve iltihaplanmasını önlemek için oldukça etkilibir çözümdür. Bir miktar su ve karbonatı karıştırıp parmağınız ile diş etlerinize sürün. Ardından dişlerinizi normal şekilde fırçalayıp gargara yapın.Eczanelerde ve büyük mağazalarda diş etine masaj yapmaya uygun diş fırçaları bulunmaktadır. Bunu her gün, her dişinizi fırçaladığınızda yapmalısınız. Geçmiş olsun.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Mide Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Mide Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Bacak Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Bacak Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Diş Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Diş Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Gripken Burun Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Gripken Burun Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Erken Adet Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Erken Adet Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

İkiz Gebelikte Kanama Belirtileri ve Tedavisi

İkiz Gebelikte Kanama Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Düşükte Kanama Nasıl Olur?

Düşükte Kanama Nasıl Olur?

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6