Kızlık Zarı Kanaması Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kızlık Zarı Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Kızlık zarı kanaması: Genç kızların ilk ilişkiye girdikleri veya evlendikleri ilk gece eşleri ile ilk defa cinsel ilişkiye girdiklerinde oluşan kanamadır. Bütün kadınlarda bulunan rahim zarıdır aslında. İlk cinsel birliktelikte hafif zorlama ile gergin olan zarın yırtılması sonucu kanama oluşur. Birçok kişiye göre kızlık zarı kanaması namus kavramıdır yani bekaret ispatıdır kızlık zarı. Kızlık zarı her bayanda farkı görülebilir. Kızlık zarı rahimde döl yatağına giden bölümde bulunan ortası yuvarlak delik olan bir zardır. Kimde bu delik daha geniş ve esnektir. Zar deliği esnek olan kadınlarda penis girmesinde dahi kanama olmayabilir. Ama bu bakire olmadığını göstermez her kadında kızlık zarı bulunmaktadır. Bazı kadınlarda da deliksiz kızlık zarı bulunmaktadır ve bu çeşit zar vajinanın ağzını tamamen kapsar. Kalbura benzer kızlık zarı vardır bu da çok nadir görülen bir zardır üzerinde farklı boyutlarda delikler bulunmaktadır. Köprülü kızlık zarı bu da zarın ortasında iki adet delik bulunur ve bu dedikleri birleştiren bir köprü şekli vardır. Bu zarlar ilk kez ilişkiye girilme esnasında yırtılır ve kanama meydana gelir.

Kızlık zarı kanaması

Bayanlar için aslında kutsal sayılmakta çünkü hem namus ispatı oluyor hem iffetli kadın oluyorsun. Bu yüzden namus cinayetleri işlenmektedir ve bu sebepten fazlasıyla işkencelere maruz kalmaktadırlar. Özellikle fazla gelişmemiş şehirlerde ve küçük yerleşim yerlerinde yaşayan insanlar. Genç kızken veya çocuk yaşta tecavüze uğrayıp bekaretini kaybetmiş kızlar ya öldürülüyor ya da kendilerinden yaşça büyük insanlarla evlendiriliyorlar. Veya kendilerine bu kötülüğü yapan kişilerle nikah kıydırıp zavallı kızları ömür boyu sevmediği bir adamla yaşamaya mahkûm ediliyorlar. Evet dinimizde namusunu koruyan kadınlar cennetliktir diye müjdelenmektedir. Bekaret haklı olarak önemlidir. Fakat Allah'ı Teâlâ bile affederken biz insanların kimseyi cezalandırmaya hakkımız yoktur. Namus kavramı sadece kadınlar için geçerli değildir. Erkekler içinde aynı şey söz konusudur. Fakat yaşadığımız ülkede sadece kadınların bekareti konuşulmaktadır.

Kızlık zarı kanaması birçok genç kızın korkulu rüyası olmuştur. Çünkü dehşet acılar akıllarına gelmektedir. Bunun sebebi de etraftaki insanlardan duydukları bilinçsizce ve saçma sapan konular. Kimileri marifet gibi korkunç hikayeler anlatıp genç kadınların hayatları boyunca etkilenecekleri durumlara maruz bırakmaktadırlar. Aslında insan hayatında ilk ve bir kere yaşayabileceği bir tecrübe ile olur kızlık zarı kanaması ve bir kereye mahsustur. İnsan hayatındaki en önemli günlerden birisidir gerdek ve o gecede insanın sevdiği kişi ile ilk defa yaşayacağı çok özel anlardır. Girdikleri cinsel ilişki sonucunda erkeğin cinsel organı kadının cinsel organı ile birleşmesi sonucu bayanda bulunan kızlık zarının yırtılması sonucu oluşur. Bir miktar acısı vardır ve çabuk geçer. Kimilerinde zarın yırtılması sonucu oluşan ağrı çok nadir görülse de birkaç gün sürebilir bu dayanılması zor ağrılar değildir.

Kızlık zarı kanaması: Daha önce de bahsettiğim gibi bazıları için çok önemli ve namus meselesi halini almıştır. Genç kızlar yaptıkları yanlış arkadaşlıklar ve cinsel birliktelikler sonucu girdikleri ilişkilerde kızlık zarlarının yırtılmasına sebep olurlar ve bu durum onlarda etrafın ve toplumun baskısı nedeniyle istenmedik davranışları beraberinde getirir. Örneğin bekar bir kız bekaretini yitirdi ve başka biriyle evlenecek namus söz konusu ve tepki görmemek için sağlıklı olmayacak çeşitli yöntemlere baş vurmaktalar. Örneğin rahim ağzını diktirmek gibi İlişki esnasında zorlanıp yırtılacak ve kan gelecek düşüncesi ile bu daha bir örnek buna benzer birçok yöntemi deneyenler var ve bu çok yanlış. Kızlık zarı ancak lokal anestezi ile kısa sürede tamir edilebilir bu da ilk hafta içinde ilişkiye girmek gerekmektedir değilse dikişler atabilir ve bekaret ispatı olan kanama olmayabilir.

Kızlık Zarı Kanaması Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Basur Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Basur Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Siyah Kanama Belirtileri ve Tedavisi

Siyah Kanama Belirtileri ve Tedavisi

Hamilelikte Diş Eti Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Hamilelikte Diş Eti Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Parçalı Adet Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Parçalı Adet Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Pembe Kanama Belirtileri ve Tedavisi

Pembe Kanama Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Adet Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Adet Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Adet Öncesi Kanama Belirtileri ve Tedavisi

Adet Öncesi Kanama Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6